Jak podwoić zyski z reklam

Tips Dec 23, 2015

Zarabianie na aplikacjach mobilnych może być przyjemnością – pod jednym warunkiem: korzystasz z odpowiedniej sieci reklamowej!

W sieci możesz znaleźć setki dostawców reklam z całego świata. Jedne firmy oferują olbrzymie ilości klientów, inne zaskakujące formaty reklamowe, a jeszcze inne kuszą ceną .

Ceną, czyli czym? Czyli Współczynnikiem CPM. CPM – to akronim od Cost Per Thousand – gdzie M odnosi się do symbolu 1000 w liczbach rzymskich. Jeżeli wiec CPM wynosi $2 to znaczy, że reklamodawca zapłaci $2 za każde 1000 wyświetleń reklamy w danej aplikacji lub na stronie internetowej.

Im wyższy CPM tym oczywiście wyższe zyski z reklam . Dlatego warto już teraz przenieść się do naszej Nowej Sieci Reklamowej – dzięki temu Twoje zyski mogą się podwoić!

Mobincube Ad Network

W naszej nowej sieci reklamowej znajdziesz wszystkie najważniejsze typy reklam począwszy od tych bardzo popularnych i sprawdzonych, skończywszy na najnowszych trendach potrafiących naprawdę zaskoczyć użytkowników.

Dzięki tej różnorodności każdy znajdzie dla siebie odpowiedni format i dostosuje go do specyfiki swojej aplikacji. To bardzo ważne, ponieważ niektóre reklamy mają swoje konkretne miejsce w którym się wyświetlają . Warto od samego początku przemyśleć układ aplikacji i sposób wyświetlania kontentu.

Kilka wskazówek

Po pierwsze nigdy nie klikaj w swoje własne reklamy! To bardzo kuszące dla początkujących developerów. Niestety, nie jesteś pierwszą osobą która wpadła na ten pomysł. Google i każdy inny dostawca reklam szybko wykryję Twoją próbę i albo zablokuje twoją aplikację albo obniży wskaźnik CPM, co wpłynie nawet na prawdziwe wyświetlenia .

Po drugie, jak w każdym biznesie najważniejsza jest ilość użytkowników i to jak często wracają. Tworząc nową aplikację skoncentruj się przede wszystkim na jakości kontentu oraz UX (user experience) czyli łatwości poruszania się po aplikacji. Nawet najwyższy CPM nie wystarczy jeżeli użytkownicy będą szybko opuszczać Twoją aplikację.

Po trzecie i ostatnie: nie wymuszaj kliknięć. Umieszczenie funkcji otwórz reklamę tuż obok przycisku cofnij może skutkować dużą ilością przypadkowych kliknięć i podnieść zyski w krótkim okresie czasu, ale na dłuższą metę raczej odstrasza użytkowników.  Ponadto Apple jest bardzo restrykcyjny jeżeli chodzi o wymuszanie kliknięć i może nawet odrzucić Twoją aplikację przed publikacją.

Banery to animowane obrazki, które wyświetlają się w dolnej części ekranu twojej aplikacji. Jeżeli w twojej aplikacji występują belki – które ułatwiają nawigację – baner reklamowy wyświetli się tuż nad nimi. Dzięki temu wielu użytkowników może się nim zainteresować próbując odnaleźć się w aplikacji. Banery to najstarsze formy reklamowe w aplikacjach.

Interstitial

Interstitial to dużo skuteczniejszy format reklamowy niż baner. To klasyczna reklam wyświetlająca się na całym ekranie. Zazwyczaj jest wyświetlana na pierwszym lub drugim ekranie aplikacji. Możesz również wykorzystać opcję otwórz interstitial, żeby aktywować reklamę w dowolnym momencie.

Video

Video to szczególny rodzaj reklam typu interstitial, który również wyświetla się na całym ekranie aplikacji. Video wyświetla się tylko przez kilka sekund, ale to i tak jedne z najbardziej zyskownych typów reklam. Warto więc dodać komendę otwórz video w którymś z miejsc w aplikacji.

Slider

Slider to opcjonalny typ reklamowy, który możesz aktywować. Slider wyświetla się jako przycisk po prawej stronie aplikacji, tak aby użytkownik sam mógł go aktywować.

Gdy zostanie kliknięty użytkownikowi wyświetli się pełnoekranowa reklama podobna do  reklamy typu interstitial. Szczególnie rekomendujemy Slider do cross promocji twoich aplikacji w innych aplikacjach. Czym jest cross promocja? To sposób promocji Twoich aplikacji bez wydawania grosza na reklamy. Możesz tutaj wyświetlać reklamy swoich innych aplikacji żeby w ten sposób zwiększać swoją bazę użytkowników. To bardzo opłacalne w dłuższej perspektywie.  Gorąco polecamy Tappx, ponieważ jest wyjątkowo łatwy w użyciu i bardzo dochodowy.

On-Exit Interstitial

Jeden z najbardziej popularnych typów reklamowych ostatnich czasów. To szczególny typ interstitial, który wyświetla się w momencie w którym użytkownik będzie chciał opuścić twoją aplikację. Aplikacja zapyta użytkownika czy napewno chce ją opuścić i powyżej tego zapytania wyświetli reklamę. Reklama będzie dawała trzy opcje do wyboru: „Wróć do aplikacji”, „Zamknij aplikację” oraz „Otwórz reklamę”. To bardzo skuteczne, ponieważ użytkownicy którzy już postanowili opuścić twoją aplikację są bardzie skłonni kliknąć w reklamę i pójść dalej.

Zmień sieć reklamową

Kilka tygodni temu Mobincube uruchomił swoją własną sieć reklamową. Nasze reklamy są specjalnie dostosowane do naszego systemu, dzięki czemu działają wyjątkowo płynnie i nie spowalniają aplikacji. To ważne, ponieważ niektóre reklamy pochodzące z zewnętrznych źródeł potrafią bardzo uprzykrzać życie użytkownikom.

Nasza sieć posiada też wyjątkowo wysoki CPM. W zależności od formatów na które się zdecydujesz, może wynosić nawet $3-4 za każde 1000 wyświetleń.

Zauważyliśmy, że każdy z naszych stałych użytkowników, który przeniósł się do naszej sieci reklamowej podwoił swój CPM, czyli zarabia dwukrotnie więcej na swoich aplikacjach. Żeby też z tego skorzystać musisz ponownie opublikować swoją aplikację i aktywować naszą sieć reklamową.

Tags